У чому спільна вигода від приєднання Мирненської сільради до біляївської громади

Почну з передмови. Деякий час тому в селах Мирненської сільської ради – Мирному та Широкій Балці створили робочу групу щодо подальшої долі сільської ради в світлі того, що в країні триває реформа з децентралізації влади, а Кабінет Міністрів України фактично дав старт змінам адміністративно-територіального устрою, підтримавши законопроект, де найменшою адміністративно-територіальною одиницею визначається громада. Після вивчення ймовірних варіантів приєднання та об’єднання, робоча група дійшла висновку, що найбільш доцільним варіантом для жителів Мирного та Широкої Балки буде приєднання до Біляївської ОТГ.

У селі пройшли загальні збори громади, де було вирішено додатково провести опитування жителів сіл. На зборах були присутні також представники інших суміжних населених пунктів – Теплодару, Маяк, Великого Дальника, які презентували свої громади та запрошували жителів Мирненської сільської ради до себе.

Депутати сільради провели вуличні збори, обійшли свої села, а нещодавно 8 та 10 березня, провели ще одні збори в своїх селах, де оголосили результати.

У Широкій Балці майже всі опитувані висловилися за приєднання до Біляївки, в Мирному – більше 1000 жителів – за Біляївку, близько 300 – хочуть залишитися самостійною одиницею, по 100 жителів за Маяки та Теплодар. Відповідно до рішення громадян 12 березня на черговій сесії Мирненської сільської ради депутати ухвалили рішення звернутися до Біляївської міської ради з пропозицією приєднання до нашої громади.

Вважаю за необхідним проінформувати про таке рішення громаду, жителів Біляївки, Майорів та Повстанського та в кількох тезах розповісти, чому ця пропозиція важлива для нашої громади, чому ми зацікавлені в цій пропозиції.

Велика громада – сильна громада

Європейський досвід доводить, що сильними та спроможними, інвестиційно привабливими можуть бути громади певної площі та певної кількості жителів. У форматі Біляївка-Майори-Повстанське – ми замала громада для того, щоб відчувати себе стабільно, мати перспективи для розвитку. І я зараз кажу не про власні якісь амбіції, а виключно про майбутнє. Нинішній депутатський корпус та я як голова міськради працюємо в дуже важливий історично момент. На нас лежить велика відповідальність не тільки перед сьогоденням, а й перед майбутнім розвитком громади. Це питання стратегічно важливе. І ми не маємо права пустити його на самоплив.

Державна та грантова підтримка – сільським територіям

Важливим напрямком реформи з децентралізації влади є розвиток саме сільських територій. Більш сильні міста стають точкою росту для маленьких сіл. Дуже багато державних програм, грантових програм, звернуто саме на маленькі села, які входять до складу об’єднаних громад. Для сіл – це шанс відродитися. Спільно ж ми зможемо створити умови для появ нових підприємств на території громади, де буде більше робочих місць, зможемо купити більше комунальної техніки, яка буде обслуговувати всі населені пункти, збільшити наш спільний бюджет та направляти кошти на розвиток наших спільних територій.

Правильне адміністрування – створення інвестиційних пропозицій

Мирне та Широка Балка – це села, поряд з якими проходять траси. Це логістично та інвестиційно важливо. При правильному адмініструванні – це важливий ресурс для створення інвестиційних пропозицій. Ми їх розроблятимемо спільно з жителями та активом цих сіл, але зиск від них відчуватимуть і жителі сіл, і вся громада в цілому.

Окремо звертаюся до жителів Широкої Балки та Мирного

На зустрічах у Мирному та Широкій Балці мене запитували, що ми можемо пообіцяти сельчанам. Тоді я говорив, що ми не хочемо виглядати, як ті, хто багато обіцяють до прийняття рішення, але мало роблять після. Вже зараз, отримавши рішення, скажу, що тепер прийшов час закатувати рукава по самі плечі – та ставати до роботи. Бо її дуже багато – навести порядки та чистоту, прибрати стихійні звалища, які оточили села, вирішити питання з підтопленням та багато інших проблем. Про всі рішення, про всі кроки ми будемо детально інформувати громаду сіл, які будуть приєднуватися, будемо радитися, долучати до обговорень їх жителів.

Однак хочу, щоб люди правильно розуміли ідею об’єднання, децентралізації влади та передачу повноважень громадам. Основна ідея реформи – у відповідальності всіх та кожного за місце свого проживання, у об’єднанні, яке робить громади сильнішими, більш спроможними, а людей активними. Ідея децентралізації не в тому, що хтось сторонній прийде і все вирішить за нас, за всю громаду. Тому все – в наших руках.

Біляївська громада любить активних, ініціативних та відповідальних громадян, які об’єднуються навколо ідеї процвітання своїх вулиць, кварталів, населених пунктів та громади в цілому. Ми вже переконалися та побачили, що таких у Широкій Балці та Мирному – дуже і дуже багато. Саме це дає надію, що наше об’єднання буде взаємовигідним та успішним. Я в це вірю. Точно знаю, що весь колектив Біляївської міської ради докладатиме максимум зусиль, щоб не підвести сподівання та довіру жителів Широкої Балки та Мирного. Впевнений, що біляївська громада так само відкрито, дружелюбно, з повагою та радістю зустріне нових членів нашої великої родини.

 

Біляївський міський голова                                                                 М.П.Бухтіяров

http://bilyayivka.city/read/blog/2867/u-chomu-spilna-vigoda-vid-priednannya-mirnenskoi-silradi-do-bilyaivskoi-gromadi