У Біляївці згадали жертв Чорнобильської трагедії, яка змінила історію СРСР, України і Теплодара

26 квітня у Біляївській громаді згадали та вшанували пам’ять про жертв Чорнобильської трагедії, яка сколихнула світ у ніч на 26 квітня 1986 року. Вона змінила життя сотень тисяч людей, які змішені були покинути свої домівки, тисячі загинули, десятки тисяч втратили здоров’я, мільйони людей зазнали радіаційного випромінювання. 

Ця трагедія підірвала здоров’я цілої нації, вона засвідчила байдужість радянської влади та системи до ядерної безпеки й цінності людського життя.
Чорнобиль став відправною точкою у процесі розпаду СРСР. Він змінив долю України та навіть жителів Біляївки. Бо неподалік від нашого міста Постановою Ради Міністрів СРСР мали збудувати Одеську атомну теплоелектростанцію. У 1980 році навіть визначили майданчик для будівництва селища міського типу (яке в подальшому отримало назву Теплодар) та атомної теплоелектроцентралі АТЕЦ.  У 1983 році Одеський виконком підпорядкував селище Теплодар Біляївській міській раді. І тут швидкими темпами розпочали будівництво.

Після катастрофи на Чорнобильській АЕС  почалися перевірки технологічних норм будівництва майбутньої станції. Виявили, що її планували розташувати на ділянці, де є небезпека зсувів ґрунтів, а також чисельні карстові пустоти. Саме тому наприкінці 80-х років роботи навколо станції заморозили, а у 1997 року повністю припинили. Уявляєте, що могло статися з нашим регіоном, якби станцію все ж таки збудували?

У Біляївській громаді вшанували всіх жертв Чорнобильської трагедії, а також ліквідаторів, які пішли з життя у мирний час. Учні школи №2 підготували театралізовану сценку: мирне, щасливе дитинство, яке обірвала трагедія.

Учні школи №2 підготували театралізовану сценку

Учасниці народного ансамблю “Від серця до серця” виконали декілька журливих пісень. Потім представники біляївської громади поклали квіти до пам’ятника ліквідаторам.

Біляївська громада вшанувала пам’ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

http://bilyayivka.city/read/gromada/3732/u-bilyaivci-zgadali-zhertv-chornobilskoi-tragedii-yaka-zminila-istoriyu-srsr-ukraini-i-teplodara