Чи зміниться графік канікул у біляївських школярів

На школярів та педагогів в новому навчальному році можуть чекати зміни в структурі учбового року. Нововведення пропонують в рамках концепції Нової української школи. Навчання ділитимуть на триместри, кожен шостий тиждень навчання завершуватиметься канікулами. Чи торкнуться ці зміни шкіл Біляївської громади, дізнавалися Біляївка.City.  

Міністерство освіти ще в минулому році запропонувало школам обирати самостійно одну з трьох структур навчального року: чверті, семестри і триместри. Перші два – зрозумілі і випробувані. Що собою представляє третя. У триместровій системі шість навчальних періодів і така ж кількість канікул. Тривалість триместрів – 5-6 тижнів, канікули між ними – по одному тижню. Новорічні та літні канікул залишаються без змін.

Розклад шкільних канікул може виглядати приблизно так: 1 триместр/осінні канікули – з 2 по 8 жовтня включно; 2 триместр/осінні канікули, 2-й етап – з 17 по 23 листопада включно; 3 триместр/зимові канікули – з 27 грудня по 8 січня включно; 4 триместр/зимові канікули, 2-й етап – з 21 по 27 лютого включно; 5 триместр/весняні канікули – з 10 по 16 квітня включно; 6 триместр/літні канікули – з 1 червня по 31 серпня включно.

Як розповіла начальник управління освіти Біляївської міської ради Людмила Кобзар, нововведення не є обов’язковими до виконання. Міністерство освіти і науки не вирішує, якою має бути структура навчального року, це роблять самі школи за погодженням з місцевими органами влади.

– Ми поки що не затверджували робочі плани по школам громади, – повідомила Людмила Кобзар. – Питання про нову структуру учбового року ще обговорюватиметься в колективах і на нарадах. Зміни можуть бути. Але враховуючи, що більшість біляївських педагогів – консерватори, не виключаємо, що все залишиться без змін. Якщо вони будуть, ми обов’язкові про це повідомимо.

Поки біляївські педагоги розмірковують, їх колеги з Роздільнянської міської школи №4 запевняють, що вже відчули переваги триместрового навчання.

В інтерв’ю Роздільнянській районній газеті “Вперед” директор школи Пантась Світлана розповіла, що розподілити навчальний рік на триместри вони вирішили ще в минулому році. Вийшло так: п’ять тижнів вчилися, шостий – відпочивали. Лише новорічні свята тривали в них два тижні.

Світлана Пантась зазначила:

 “Головне, що вдалося досягти, – це підвищити якість знань на 10 %. Ми підрахували робочі години і дійшли висновку, що всі учні мають правильне навантаження. Протягом навчання ми практично не мали проблем із захворюваністю на віруси. Коли в інших школах був пік, ми відпочивали на канікулах.

Працювати за триместровою структурою роздільнянська школа планує продовжувати далі. ”

Фото на головній: PressFoto

http://bilyayivka.city/read/gromada/6280/chi-zminitsya-grafik-kanikul-u-bilyaivskih-shkolyariv