18 жовтня – Європейський день боротьби із торгівлею людьми

Сьогодні європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

Україна,  оголосивши курс на євроінтеграцію,  також приєдналася до основних міжнародних нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми та прийняла національне законодавство.

            Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, та відповідно до Кримінального кодексу України визнається тяжким злочином, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. Тому покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є ще одним важливим завданням держави. А вона пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.

         Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

          Тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!

В нашому місті  цього року цей день  відзначено мовчазною ходою. Мета даного заходу – підняття рівня обізнаності щодо проблеми торгівлі людьми. Адже торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо  порушує права людини. 

        Учасники ходи у більшості дотримались  запропонованого дрес – коду: чорний одяг та  чорна парасолька.